Wystawa uczestników zajęć malarskich online

Szanowni Państwo


Trudno jest pisać po tym, jak zmieniło się nasze życie w obecnej sytuacji w Polsce i na świecie z powodu pandemii COVID-19. Świat zatrzymał się. Strach, izolacja, bezsilność i samotność. Zmieniło się wszystko, ale człowiek potrafi znaleźć bezpieczne wyjście. Tym wyjściem jest PASJA MALOWANIA.
Zajęcia „Malarstwa dla dorosłych” zmieniły swoją formę i trwają wirtualnie. Każdy pracuje w domu i potem przesyła zdjęcia swoich prac Internetem lub telefonem do konsultacji i zdarzają się takie cudowne rozmowy „jeżeli dobrze widzę to sugerowałabym rozjaśnić niebo w lewym górnym rogu”. Sugestie, uwagi są istotne, ale rozmowa z bliską Osobą z pracowni malarskiej bardzo miłym doznaniem. Sezon kulturalny kończy się i jak to zawsze bywało na koniec roku, były prezentowane prace uczestników zajęć – WYSTAWA. Cudowne chwile dla uczestników, wernisaż, zawieszone obrazy, Rodzina, przyjaciele, znajomi, ciche rozmowy i zapach kawy. W tym roku jest inaczej. Na stronie Centrum Kultury Wilanów w Wirtualnej Kulturze Wilanowa w Galerii, prezentowane są to obrazy skończone i niedokończone – jeszcze w trakcie tworzenia. Może to dobrze, bo przybliżą Państwu proces artystyczny. Te prace to szeroki wachlarz tematów, technik rysunkowych i malarskich, jak suchy pastel, akwarela czy akryl. Tematyka prac to inspiracje, martwa natura, pejzaż i portret.
Mam nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na zajęciach i spokojnie będziemy mogli realizować nasze pasje, dzieląc się doświadczeniami i spostrzeżeniami po tak trudnym czasie. Uczestnikom zajęć serdecznie dziękuję za zaangażowanie, dostarczenie prac i za to, że Są. Zapraszam Państwa do oglądania fotografii prac malarskich uczestników zajęć „Malarstwo dla dorosłych” na stronie Centrum Kultury Wilanów w Wirtualnej Kulturze Wilanowa.


Barbara Skąpska

 

Skip to content